Zum Inhalt springen
Начало » Актуални новини » Честита Баба Марта!

Честита Баба Марта!

🌸🤍❤️ Честит 1-ви март! ❤️🤍🌸

Вчера в нашето училище отбелязахме един от най-обичаните български празници – 1-ви март – с много усмивки, творчество и празнично настроение.

Заедно четохме и си говорихме за Легенда за мартеницата, припомнихме си символиката на белия и червения конец и защо носим мартенички за здраве и късмет. 🤍❤️

Децата с голямо старание изработиха красиви мартенички, а учителите бяха подготвили разнообразни материали по случай празника.

Пяхме любими песнички, рецитирахме стихчета и изпълнихме деня с топлина и радост.

От сърце пожелаваме на всички здраве, късмет, благополучие и много усмивки! Нека Баба Марта донесе във всеки дом хармония, ново начало и слънчеви дни! 🌞

Специални благодарности отправяме към нашата мила „Баба Марта“ Анни, която всяка година следва своя лична кауза и се грижи нито едно дете от нашето училище да не остане без мартеничка на празника. И тази година тя беше подготвила мартенички за всички деца и учители. Благодарим ти, мила Анни, за голямото ти сърце! ❤️


И това не е всичко… Имаше още изненади през този празничен ден, за които ще ви споделим съвсем скоро!

А сега ви каним да се насладите на едно прекрасно филмче за „Българска легенда за мартеницата“, снимано в нашето училище преди почти десетилетие, в което взеха участие любознателни дечица от Българско училище в Мюнхен „Дора Габе“, Българско училище в Мюнхен „Паисий Хилендарски“ и Българско училище „Христо Ботев“ Аугсбург.

Честита Баба Марта! 🌺